Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór należy do Ciebie!

24 lutego, 2020 0 przez Mikołaj Online

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: ręczna czy elektryczna – ślimakowa? Wybór chodzi do Ciebie! Jeżeli chcesz zacząć przygotowywanie domowych soków we swej kuchni, na pewno dziwisz się, jakie urządzenie wybrać. Bardzo prawdopodobne, że istniejesz przed dylematem: wyciskarka do produktów czy sokowirówka? Twój wybór padł na wyciskarkę? W takim razie musisz także zdecydować co będzie dla Ciebie lepsze: ręczna wyciskarka do produktów i warzyw czy że natomiast elektryczna? Czyli w Twoim sukcesie sprawdzi się ręczna wyciskarka do soków ze byliśmy nierdzewnej lub innych tworzyw, na dowód ręczna wyciskarka do soku żeliwna? Spróbujemy pomóc Ci zdecydować tę rolę.

Ręczna wyciskarka do soków: czy toż możliwość dla Ciebie?

Rozpocznijmy od tego, jakie typy wyciskarek ręcznych jesteśmy akurat na placu. Możesz zdecydować się na ręczną wyciskarkę do cytrusów, której mechanizm działania liczy na tym, że chcąc wycisnąć sok musisz przekroić owoc na pół i stylem obrotowym przesuwać połówkę pomarańczy, cytryny itp. po specjalnym stożku. Ponadto, do wyboru masz jeszcze wyciskarki do cytrusów z dźwignią. Różnym typem wyciskarek ręcznych jest ręczna wyciskarka ślimakowa, której stan przywodzi na pamięć klasyczne maszynki do mięsa.

Wolnoobrotowa elektryczna wyciskarka do soków z wałkiem ślimakowym: co warto liczyć na pomocy?

Co powinniśmy znać na temat wolnoobrotowych elektrycznych wyciskarek do soków? Do wyboru jesteśmy elektryczne wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe, jakie stanowią wyższe zastosowanie. Co daleko, wyciskarki ślimakowe dzielimy na pionowe i poziome. Wyciskarki pionowe z normy są urządzone w sam ślimak, chociaż proste są również poziome wyciskarki jednoślimakowe, z zmianie wyciskarki poziome są dwa ślimaki. Wybór pomiędzy tymi dwoma typami urządzeń powinien być zdeterminowany naszymi własnymi oczekiwaniami. Co zatem świadczy?

Wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca – wtedy pewno istnieć prawdziwe, gdy nasza kuchnia stanowi wyjątkowo niska, mamy ograniczoną ilością szafek, czy nasz blat istnieje teraz wystarczająco zagospodarowany domowymi sprzętami i chce nam na mniejszym urządzeniu
Wyciskarka pozioma idealnie przydaje się do wyciskania soku z warzyw liściastych takich jak jarmuż czy szpinak.
Dzięki pionowemu ustawieniu ślimaków, wyciskarki pionowe są łatwe w postępowaniu.
Niektóre modele wyciskarek pionowych pozwalają dodatkowo, na tworzenie np. makaronu. Warto dać na to radę wybierając odpowiedni model. Wyraź nasze wymagania i zastanów się, na których funkcjonalnościach dużo Ci chce, gdyby planujesz sens zainwestować w poziomą wyciskarkę do soków.

Porównanie: ręczna vs elektryczna wyciskarka do soków

Dołączyli do sedna: co będzie dla Ciebie lepsze – ręczna wyciskarka wolnoobrotowa, czy że przecież wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa? To chce wyłącznie od Ciebie oraz Twoich oczekiwań. Zróbmy małe porównanie zalet obu urządzeń!

Ręczna wyciskarka wolnoobrotowa

mobilność: w zależności od potrzeb, wyciskarkę możesz wziąć ze sobą oraz w miejsca, w jakich nie ma prądu
wyciskarki ślimakowe dają szansę przygotowania soków z drugich składników (zawsze sprawdzaj zalecenia producenta w tym terenie!)
relatywnie niska cena

Elektryczna wyciskarka ślimakowa

nie musisz brać siły własnych mięśni, całą pracę wykonuje za Ciebie urządzenie
wiele rodzajów wyciskarek jest też inne funkcje, obok wyciskania soków
do wyboru jesteś wyciskarki pionowe i poziome

REASUMUJĄC: to, na jaką wyciskarkę wolnoobrotową ostatecznie się zdecydujesz, powinno być skłonne od Twoich własnych oczekiwań. Zarówno ręczne wyciskarki, kiedy również wyciskarki ślimakowe mają bezpośrednie wady. Wyciskarki ręczne mogą wykazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli często odwiedzasz, i mimo wszystko nie chcesz rezygnować z wykonywania domowych soków. Zanim wybierzesz konkretny model sprawdź decyzje o ręcznych wyciskarkach do soków oraz wyciskarkach ślimakowych, porównaj ich wartości z naturalnymi sprawami i przemyśl możliwości, które dają oba rozwiązania. Nie odbieraj szybkiej decyzji!

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę